X
تبليغات

تصویر ثابت

سيستم هاي امنيتي در صنعت خرده فروشي
loading...
YourAds Here YourAds Here

سیچان بلاگ

بازدید : 8
پنجشنبه 28 اسفند 1399 زمان : 7:50

سيستم هاي امنيتي در صنعت خرده فروشي

نظارت تصويري در سيستم هاي خرده فروشي موضوعي است که مي تواند امنيت کسب و کارهاي فعال در صنعت خرده فروشي را تا چند برابر افزايش دهد. از سوي ديگر فناوري هاي ابري و اينترنت اشيا نيز امکاناتي بي پايان را براي سازمانها و شرکت هاي خرده فروشي مدرن ايجاد کردهاند. مشتريان هرگز به اندازه امروز از کنترل انجام معاملات خود برخوردار نبوده اند؛ به شکلي که امروز با فشردن تنها چند دکمه مي توان کالاها و خدمات را به راحتي از خانه هاي خود انجام دهيد.

با اين حال، داده هاي ايجاد شده توسط مشتريان در درون اين تجربه خريدکالا بدون حضور فيزيکي فضايي جذاب تر براي مجرمان اينترنتي نيز ايجاد کرده است. تعداد حملات هکري و کلاه برداري هاي اينترنتي با سو استفاده از داده هاي اطلاعات جمع آوري شده از مشتريان در حال افزايش است و اين موضوع مشکل بزرگي را براي خرده فروشان و مشتريان ايجاد مي کند.

علاوه بر ايجاد اختلال و خرابي فوري که ممکن است موجب سو استفاده از اطلاعات مشتريان شود، آسيب رساندن به اعتبار يک کسب و کار يا برند نيز مي تواند يک ضربه مادام العمر براي يک کسب و کار به حساب آيد. بنابراين ضروري است که خرده فروشان و فعالان تمام صنايع همين امروز از مراحل و رويه هايي که براي اطمينان از انطباق کامل داده ها و تضمين يکپارچگي زيرساخت IT شرکتشان ضروي است آگاهي داشته باشند.

اطمينان از انطباق کامل فناوري هاي روز

اطمينان از اينکه همه خرده فروشي ها پيامدهاي امنيتي را درک مي کنند و مي دانند چگونه در صورت نقض اين قوانين واکنش موثر داشته باشند، بسيار حياتي است. از نظر قوانين، همه تيم ها و ادارات بايد اطمينان داشته باشند که در صورت مشاهده مواد مشکوک به تخلف، سطح هشدار سيستم امنيتي را افزايش دهند. همچنين شرکت ها بايد تلاش کنند تا مکالمات مشتريان را در کل زنجيره تامين امن نگه دارند تا از اين طريق اطمينان حاصل شود که الزامات امنيتي به طور موثر برآورده مي شوند و خطرات امنيتي به اندازه کافي برطرف مي شوند. اين موضوعات براي سيستم هاي امنيتي در صنعت خرده فروشي بسيار مهم است و در صورت نقص در چنين سيستم هايي هزينه هاي سنگين به شرکت ها وارد مي شود.

يکي از الزامات استاندارد هاي جهاني امنيتي اين است که اقدامات لازم براي جلوگيري از حمله و محافظت از نرم افزارها و سيستم هاي موجود انجام شود. همچنين اين موضوع بسيار مهم است که مديريت موثر چرخه عمر يک خريد بتواند امنيت سايبري دستگاه هاي اينترنت اشيا، مانند دوربين مداربسته نظارت تصويري شبکه را تامين کند. بنابراين اقدامات لازم بايد براي کمک به جلوگيري از به خطر افتادن چنين دستگاه هايي، کاهش خطر و در نهايت حفظ اعتماد مشتري در نظر گرفته شود. ايجاد يک راه حل خرده فروشي واقعاً مطمئن تنها در صورتي امکان پذير است که امنيت در هر مرحله مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته باشد.

آسيب پذيري هاي سيستم برابر است با داده هاي آسيب پذير

براي ورود دوربين هاي تحت شبکه به يک شبکه فناوري اطلاعات، بايد اطمينان حاصل شود که اين سيستم ها در معرض خطرات حملات سايبري قرار نگيرند و به عنوان يک منفذ ورودي براي ورود به فعاليت هاي دروني و دستيابي به با ارزش ترين اطلاعات تجاري و ديگر اطلاعات مشتريان مورد استفاده قرار نمي گيرند.

بنابراين اهميت محافظت از داده هاي جمع آوري شده توسط يک سيستم در برابر آسيب پذيري هاي بالقوه را نمي توان ناديده گرفت و در نتيجه اطمينان از ايمن بودن همه فناوري هاي نصب شده به طور پيش فرض امري حياتي است. همچنين براي تقويت امنيت سيستم از ابتدا بايد اين سيستم ها با ملاحظات امنيت سايبري ساخته شوند. براي مثال به روزرساني نرم افزار و به روزرساني سيستم عامل دستگاه ها از جمله مواردي است که مي تواند به بالا رفتن امنيت سيستم شما در مقابل تهديد هاي سايبري کمک کند. همچنين استفاده از تکنسين هاي خبره در حوزه امنيت سايبري از جمله موضوعاتي است که بايد مديران شرکت ها در دستور کار خود قرار دهند. هايک ويژن

اهميت محافظت در برابر آسيب پذيري هاي سيستم

حفظ روابط مثبت متقابل با ذينفعان کليد ايجاد يک زنجيره تأمين سالم است که بر پايه اعتماد و احترام متقابل بنا شده باشد. تنها با پيروي از چنين رويکردي مي توان يکپارچگي سيستم ها را به طور کامل تضمين کرد . کاملا واضح است که فروشندگان و نصب کنندگان معتمد بايد با يکديگر همکاري کنند تا از رعايت اصول اخلاقي و رعايت اصول امنيت سايبري اطمينان حاصل شود.

همچنين بايد دقت کافي به عمل آيد تا اطمينان حاصل شود که کليه ذينفعاني که در ساخت ، تأمين و نصب نرم افزارها و سيستم هاي امنيتي فعاليت مي کنند، اهميت حفظ بهترين شيوه هاي امنيتي را در اولويت کارهاي خود درک مي کنند. بنابراين مهمترين عنصر براي امنيت سايبري سيستم هاي يکپارچه نيروهاي انساني متخصص است که در يک زنجيره به هم پيوسته با هم همکاري مي کنند. نصب دوربين مدار بسته

پرداختن به چالش مداوم

همچنين خرده فروشان بايد بتوانند به فناوري هايي که نيازهاي عملياتي آنها را پشتيباني مي کنند و خطرات مربوط به حملات سايبري را نيز برطرف مي کنند دسترسي داشته باشند. از سوي ديگر اين سيستم ها بايد از سياست هاي امنيتي IT پشتيباني کنند.

نظر بسياري از کارشناسان حوزه امنيت اين است که با پيروي از روش هاي ثابت شده امنيت سايبري براي استفاده از تکنولوژي اينترنت اشيا و درک اهميت اجراي محصولات و خدمات با کيفيت بالا از طريق ارتباط با فروشندگان و شرکاي معتمد، خرده فروشان از سيستم هاي امنيتي بهتر براي کاهش موثر تهديد امنيت سايبري بهره مند مي شوند.

بيشتر بخوانيد: تي وي تي

مزاياي دوربين هاي امنيتي براي مغازه هاي خرده فروشي

استفاده از دوربين هاي امنيتي در فروشگاه هاي خرده فروشي مزاياي بسياري دارد و به جرات مي توان گفت که تمام اماکن خرده فروشي در آينده مجبور به استفاده از اين تکنولوژي خواهند بود. موارد مهم استفاده از دوربين هاي امنيتي را در ادامه بررسي مي کنيم و البته اين نکته را در نظر داشته باشيد که استفاده از سيستم هاي امنيتي در صنعت خرده فروشي مي تواند تا 60 درصد از هزينه هاي ناشي از سرقت را کاهش مي دهد. دوربين مداربسته

جلوگيري از سرقت کالا

اولين و واضح ترين مزيت دوربين هاي امنيتي در فروشگاه هاي خرده فروشي کاهش ميزان احتمال سرقت از فروشگاه است. سرقت و کاهش موجودي کالاها، مشکلات بسيار رايج و شناخته شده اي هستند که صاحبين خرده فروشي ها با آن درگير هستند. با يک سيستم نظارت تصويري و نصب دوربين هاي مداربسته نظارتي احتمال سرقت هاي کوچک يا بزرگ در فروشگاه هابه شدت پايين مي آيد. اگر چه ممکن است در نگاه سطحي دزدي هاي کوچک بي اهميت جلوه کنند، اما آمارها نشان مي دهند که همين تلفات کوچک مي تواند به سرعت تبديل به يک معضل بزرگ براي فروشگاه ها شود.

بنابراين نصب سيستم هاي دوربين امنيتي يک راه حل بسيار موثر براي کاهش ميزان سرقت در کسب و کار هاي خرده فروشي است. اين موضوع بيشتر به خاطر اين واقعيت ساده است که مشتريان به مکان هاي خرده فروشي مي روند که مي توانند دوربين هاي امنيتي را ببينند، چون دزدي در اين فروشگاه ها کم تر است. همچنين دوربين هاي مداربسته حفاظتي علاوه بر ترساندن دزدان و جلوگيري از دزدي، توانايي پوشش مواردي که دزديده مي شوند را نيز دارد. همچنين اگر کسي از شما دزدي کرد و رفت، شما مي توانيد به تصاوير نظارتي ضبط شده خود رجوع کنيد و مقامات را براي شناسايي و بازيابي دارايي و يا پيگرد قانوني در جريان قرار دهيد.

دوربين هاي امنيتي تصاوير را در 24 ساعت شبانه روز ضبط مي کنند

دومين مزيت قدرتمند سيستم هاي امنيتي خرده فروشي، ايجاد آرامش و امنيت ذهني براي صاحبين کسب و کارها است. دوربين هاي تحت شبکه IP به کاربران خود اين امکان را مي دهند تا در هر زمان، و هر مکاني بر محلي که مي خواهند نظارت داشته باشند. مزيتي که دراختيار صاحبين خرده فروشي ها قرارمي گيرد اين است که مي توانند از طريق اين دوربين هاي نظارتي مستقيم در طول ساعات کار و پس از آن به شکل کاملان آنلاين تصاوير محل کار خود را رصد کنند. اين قابليت در مواقعي که از طريق سيستم هشدار دهنده از يک رويداد مشکوک آگاه مي شويد، بيشتر اهميت خود را نشان مي دهد. براي مثال اگر سيستم هاي هشدار شما به صدا درآمده باشند مي توانيد ابتدا تصاوير دوربين را بررسي کنيد و سپس تصميم بگيريد که آيا واقعا به برخورد و تهديد جدي و تماس با پليس نياز است يا خير.

کاهش سرقت کارکنان

اگرچه تمام شرکت ها ضمانت هايي از کارمندان دريافت مي کنند و در مصاحبه هاي قبل از استخدام صلاحيت کارمندان خود را مورد بررسي قرار مي دهند، اما بازهم در برخي موارد کارمندان دست به سرقت از فروشگاه مي زنند. در واقع، آمار اخير نشان مي دهد که سرقت کارکنان مي تواند تا 36 درصد از کل تعداد دفعات سرقت از يک فروشگاه را به خود اختصاص دهد. نصب دستگاه هاي امنيتي و دوربين هاي مداربسته در خرده فروشي به کاهش ميزان چنين مواردي به شدت کمک مي کند و از سوي ديگر مانع اتهام هاي دروغين به کارمندان صادق نيز مي شود.

همچنين در بسياري از فروشگاه هاي خرده فروشي تعداد زيادي از کارکنان در شيفت هاي مختلف کاري فعاليت مي کنند و در نتيجه در صورت بروز سرقت در فروشگاه، مشخص کردن اين موضوع که سرقت کار کدام يک از کارمندان است، کار دشواري به حساب مي آيد. در اين خصوص دوربين هاي امنيتي خرده فروشي اين نگراني را از بين مي برند و به شما مدارک ويدئويي مورد نياز را مي دهند تا شما دچار سردرگمي نشويد. دوربين‌ مداربسته تحت شبکه بهترين دوربين‌ مدار بسته

نظارت بر کارمندان و افزايش خدمات به مشتريان

بحث نظارت بر عملکرد کارمندان يکي از موضوعاتي است که بسياري از مديران در شرکت هاي بزرگ و کوچک با آن درگير هستند. يکي ديگر از مزاياي مفيد که دوربين هاي امنيتي در فروشگاه هاي خرده فروشي ارائه مي دهند، زماني است که آنها بر کارمندان نظارت مي کنند. اطمينان از اين که مشتريان شما تجربه خريدي لذت بخش را دارند، عامل اصلي موفقيت کلي هر فروشگاه خرده فروشي است. با نظارت بر کارکنان خود، مي توانيد اطمينان حاصل کنيد که آنها با شيوه اي حرفه اي، مؤدبانه و دوستانه با مشتريان برخورد مي کنند. همچنين وقتي گزارشي منفي از عملکرد يکي از کارمندان دريافت مي کنيد، مي توانيد براي اين که در مورد مناسب ترين روش برخورد تصميم بگيريد به فيلم هاي نظارتي رجوع کنيد. نکته پاياني در خصوص سيستم هاي امنيتي در صنعت خرده فروشي اين است که بدون استفاده از چنين سيستم هايي نظارت مديران بر عملکرد کارمندان و نحوه رفتار مشتريان به شدت سخت و هزينه زا خواهد بود.

 1. https://mahsaweb.payamblog.net/Post/22/Can-video-analytics-really-be-smart.html
 2. https://mahsaweb.payamblog.net/Post/20/Hybrid-cloud-application-in-video-management-software.html
 3. https://kamyarweb.payamblog.net/Post/10/Safety-in-smart-cities.html
 4. https://kamyarweb.payamblog.net/Post/16/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 5. https://kamyarweb.payamblog.net/Post/14/Can-video-analytics-really-be-smart.html
 6. https://kamyarweb.payamblog.net/Post/12/Hybrid-cloud-application-in-video-management-software.html
 7. https://himarweb.payamblog.net/Post/10/Safety-in-smart-cities.html
 8. https://himarweb.payamblog.net/Post/16/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 9. https://himarweb.payamblog.net/Post/14/Can-video-analytics-really-be-smart.html
 10. https://himarweb.payamblog.net/Post/12/Hybrid-cloud-application-in-video-management-software.html
 11. https://limaweb.payamblog.net/Post/10/Safety-in-smart-cities.html
 12. https://limaweb.payamblog.net/Post/16/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 13. https://limaweb.payamblog.net/Post/14/Can-video-analytics-really-be-smart.html
 14. https://limaweb.payamblog.net/Post/12/Hybrid-cloud-application-in-video-management-software.html
 15. https://tejarat-online.sabablog.net/Post/10/Safety-in-smart-cities.html
 16. https://tejarat-online.sabablog.net/Post/16/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 17. https://tejarat-online.sabablog.net/Post/14/Can-video-analytics-really-be-smart.html
 18. https://tejarat-online.sabablog.net/Post/12/Hybrid-cloud-application-in-video-management-software.html
 19. https://mahsaweb.sabablog.net/Post/10/Safety-in-smart-cities.html
 20. https://mahsaweb.sabablog.net/Post/16/Security-systems-in-the-retail-industry.html

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : -1

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 56
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 44
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 4
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 72
 • بازدید ماه : 121
 • بازدید سال : 848
 • بازدید کلی : 1231
 • کدهای اختصاصی
  \r\n